26 Haziran 2010 Cumartesi

Beatles

1960'lı yılların en pöpüler gruplarından olan Beatles İngiltere'nin Liverpool kentinde kurulmuştur.Geçmişten günümüze kadar gelen en büyük gruplardan olan Beatles; John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Star yani Richard Starkey üyelerinden oluşmaktaydı.
Grup ilk single ı olan 'Love Me Do'yu 1962 yılında çıkararak listelere hızlı bir giriş yaptı.İlk albüm 'Please Please Me' Mart 1963'te çıktı. Bu albümün de çıkışı ile İngiltere 'de 'Beatlesmania' adı verilen Beatles çılgınlığı ortaya çıkmış oldu.

Geleliim bunları neden yazdığıma:
Beatles tüm insanlığın çocukluğu,ergenliği,yaşlılığı gibi adeta. Asla bitmeyecek bir çılgınlık. Bana göre Beatles kimsenin yapamadığını yaptı. Dönemin insanlarını, bizleri; kafamızın içinde oluşan kalıplardan kurtardı. Her kesime hitap etmesi grubun samimiliğine inanmamızı, onu daha çok sevmemizi sağladı. Hayal etme gücünü tüm insanlığa öğreten, yaşama tutunmayı, basma kalıp sözlerden kurtulmayı sağlayan ve hala canlı bir grup Beatles. 80'li - 90'lı yıl kuşağını büyüten grup Beatles. İçimizden biri onlar, dağılsalar da şu an var olmasalar da, müziği hiç bir zaman yok olmayacak bir gruğ Beatles.
Beatles'ı sevmeyen bi insan düşünemiyorum veya düşünmek istemiyor da olabilirim ona henüz karar veremedim. Tek kelime ile özetlenirse eğer Beatles 'herşey' dir.
Yeri geldiğinde cocuksu hissettiren 'Yellow Submarine' ile, insanı eğlendiren enerji veren 'Twist and Shout' ve 'She Loves You' su ile düşündüren 'Something' i ile asla yeri doldurulamayacak bir grup. Onlar bir devrim adeta, fikirlerinden aslaa ve asla zarar gelmeyecek bir devrim.

sözlerime son verirken en sevdiğim şarkılarından olan something i de yazmadan gecemicem.

Something in the way she moves,
Attracts me like no other lover.
Something in the way she woos me.
I don't want to leave her now,
You know i believe and how.

Somewhere in her smile she knows,
That i don't need no other lover.
Something in her style that shows me.
I don't want to leave her now,
You know i believe and how.

You're asking me will my love grow,
I don't know, i don't know.
Stick around, and it may show,
But i don't know, don't know.

Something in the way she knows,
And all i have to do is think of her.
Something in the things she shows me.
I don't want to leave her now.
You know i believe and how.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder